WhatsApp, Kendi Kendine Silinen Sesli Mesaj Özelliği Getiriyor

Delete

Üye

WhatsApp, Kendi Kendine Silinen Sesli Mesaj Özelliği Getiriyor​

WhatsApp, milyonlarca kullanıcısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri olarak biliniyor. Sürekli olarak gelişen ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli özellikler ekleyen WhatsApp, şimdi de sesli mesajlarda çığır açacak bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Artık kullanıcılar, gönderdikleri sesli mesajları belirledikleri süre sonunda otomatik olarak silebilecekler.

Bu yenilik, gizlilik ve kişisel alan konularında hassas olan kullanıcılar için önemli bir adım olarak görülüyor. WhatsApp, bu özellikle kişisel verilerin daha kontrollü bir şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla geliştirdiğini belirtiyor. Kullanıcılar, bir sesli mesaj gönderdiklerinde, mesajın kaç kez dinlendiğini ve ne kadar süreyle erişilebilir olduğunu belirleyebilecekler.

WhatsApp'ın bu güncellemesi, iletişimde gizliliği ve kontrollü erişimi artırmak için attığı önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu özellikle iş dünyasında veya özel konuşmalarda, belirli bilgilerin belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesi gerektiğinde büyük bir kolaylık sağlayacak.

Kullanıcılar, yeni güncellemeyi kullanabilmek için WhatsApp uygulamalarını güncellemeleri gerekecek. Güncelleme sonrasında, sesli mesajların altında yer alan yeni bir "Süre Sonunda Sil" seçeneği görülecek. Kullanıcılar bu seçeneği seçerek, sesli mesajlarının ne kadar süre sonra otomatik olarak silineceğini belirleyebilecekler.

WhatsApp'ın kendi kendine silinen sesli mesaj özelliği, gizlilik ve veri yönetimi konularında önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar artık gönderdikleri sesli mesajların ne kadar süreyle erişilebilir olduğunu kontrol edebilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp'ın kullanıcılarına daha fazla kontrol ve gizlilik sunma çabasının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Güncellemeyi kullanabilmek için kullanıcıların WhatsApp uygulamalarını en son sürüme güncellemeleri önemle öneriliyor.

Geri