Samsun Cumhuriyet Meydanı sel suları altında kaldı!

Delete

Üye

Samsun Cumhuriyet Meydanı sel suları altında kaldı!​

samsun-da-sel-sularina-kapilan-bir-kisi-hayatini-15996959_4369_m.png

Dün AFAD ve Meteoroloji tarafından yapılan şiddetli sağanak uyarısının ardından sabah erken saatlerde başlayan şiddetli yağış, şehrimizi vurdu. Saatlerce duraksamadan devam eden bu sağanak yağış, sel felaketine neden oldu. Canik ilçesinde bulunan sanayi bölgeleri sular altında kaldı. İlkadım ilçesindeki bulvarlar, caddeler ve yollar adeta bir dere gibi aktı. Cumhuriyet Meydanı çevresi ve Anıtpark sel sularının pençesine düştü. Alt geçitler sularla dolup taştı, yollar çöktü, araçlar sular altında mahsur kaldı.

Sel, bir kez daha sanayi bölgemizi vurdu ve burayı adeta bir göle çevirdi. Bazı bölgelerde ise evlerin bodrum katları ve iş yerleri suyla doldu. Sel, özellikle Canik ilçesi ile İlkadım ilçesini vurdu ve büyük zarara yol açtı. Samsun Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Parkı, sel sularıyla dolup taştı ve araçlar suların içinde sıkıştı. Yaya olanlar ise zor anlar yaşadılar. Samsun'da şiddetli sağanak yağış hala devam ediyor.

Baruthane Mahallesi'nde yaşanan olayda yoğun yağışla birlikte yüksek bir noktadan aşağıya doğru akan sular, araçları ve vatandaşları sürükledi. İlkadım ilçesi Ihlamur Bulvarı üzerinde yaşanan heyelanda caddeyi karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir kişi, heyelanın etkisiyle yakalandı. Metrelerce sürüklenen kişi son anda yaralı olarak kurtarıldı. Aynı şekilde motosikletiyle seyir halinde olan bir kişi de sel suları tarafından sürüklendi.

Yaralanan vatandaşlar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Geri