Oktay Çanak Kimdir avukat milletvekili

SySTem

Yeni üye

Oktay Çanak Kimdir avukat milletvekili​

Oktay Çanak: Avukatlık ve Siyasette Öne Çıkan İsim​

oktay-canak-d248a0.jpg

8 Şubat 1975 tarihinde Ordu'da dünyaya gelen Oktay Çanak, Türk avukat ve siyasetçidir. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Çanak, kariyerine başarıyla adım atmıştır.

Ordu Barosu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ordu Valiliği İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Ordu Barosu Adli Yardım Büro Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan Oktay Çanak, aynı zamanda Ordu Barosu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde Ordu İl Disiplin Kurulu Başkanlığı yapmış ve bu süreçte sporda disiplini sağlamaya yönelik çalışmalara liderlik etmiştir.

Siyasi kariyerinde de etkili bir rol oynayan Oktay Çanak, Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında çeşitli görevlerde bulunmuştur. İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda aktif olarak çalışmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) Ordu milletvekili olarak seçilen Oktay Çanak, 25. ve 26. dönemde üstlendiği bu görevle ülke genelindeki önemli meselelere katkı sağlamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Oktay Çanak, hem hukuk alanında hem de siyasetteki deneyimleriyle dikkat çeken bir isim olarak bilinmektedir.

Geri