Ales 2024 Ne Zaman? 2024 ALES/1 Sınavı Başvuruları için Son Tarihler Açıklandı

User

Yeni üye
2024 ALES/1 Sınavı Başvuruları için Son Tarihler Açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (ALES) 2024 yılı ilk oturumu için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından belirlenen sınav takvimi açıklandı. Buna göre, adaylar 1-11 Mart 2024 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler.

ALES, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuran adayların girdiği önemli bir sınavdır. Bu kapsamda, sınav takviminin belirlenmesi adayların planlamalarını yapmalarına yardımcı olmaktadır. Başvurular, 1 Mart 2024 tarihinde başlayacak ve 11 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek.

Öğrenciler, başvuru sürecinde dikkatli olmalı ve belirlenen tarihler arasında başvurularını tamamlamalıdırlar. Ayrıca, acil durumlar veya özel durumlar nedeniyle başvurularını son güne bırakmak isteyen adaylar için geç başvuru günü olarak 19 Mart 2024 tarihine dikkat çekilmektedir.

ÖSYM, adaylara başvuru süreci hakkında detaylı bilgileri resmi internet sitesi üzerinden duyuracak ve adayların herhangi bir bilgi kaybı yaşamamaları için gerekli önlemleri alacak.

Bu önemli sınav, yükseköğretimde ileri düzeyde eğitim almaya yönelik olanak sağlamakta ve adaylara nitelikli bir eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Adaylar, belirlenen tarihler arasında başvurularını tamamlayarak sınav sürecine hazırlıklarını sürdürebilirler.

Geri