AKP'li Ravza Kavakçı Kan Eğitim Parasını İBB'ye Ödetmiş!

Delete

Üye

AKP'li Ravza Kavakçı Kan Eğitim Parasını İBB'ye Ödetmiş!​

O dönemin istanbul ulaşım a.ş. genel müdürlük görevini yürüten Yıldız, AK parti milletvekilliği olan Ravza kavakçı kan adına raporda belirttiğine göre 2013 yılına kadar toplam olarak 155 bin dolar ve 59000 Türk lirası para verildi ğini yazıldı.

AK parti milletvekili Ravza kavakçı kan ABD'de Howard üniversitesinde siyasi bilimler bölümünü okuması için ibb'den para aldığına dair hazırlanan müfettiş raporu Cumhuriyet gazetesi yazarlarından olan Barış pehlivan köşesinde yazdı gündeme oturan bu olay İBB tarafından suç duyurusunda bulunduğunu da ifade etti.

Ravza kavakçı kan ABD'deki Howard üniversitesinde doktora bölümünde okuması için 2008 senesinin Kasım 23'ünde kabul edildi ve kabul mektubu babası olan Yusuf Ziya kavakçı'nın Teksas taki yaşadığı evine yollandı, bu kabul mektubundan hemen sonra yani 28 senesinin Aralık ir güne Ravza kavakçı kan İstanbul ulaşım a.ş. iş başvurusu yaptı 6 Aralık 2008 tarihinde ise işe alındı yani Ravza kavakçı kan ABD'ye gideceği kesinleştikten sonra İBB ye çalışan olarak göreve başladı.

İBB şirkette çalışan personellerin yurt dışında eğitim görebilmeleri için ağustos ayının 4'ünde 2008 senesinde bir karar almıştı, ve süreç istedikleri gibi işliyordu aradan henüz bir hafta geçmişti ki 23 Aralık 2008 yılında istanbul ulaşım a.ş. genel müdürü olan Ömer Yıldız Ravza kavakçı kan adına bir mektup yazdı mektupta verdiği bilgiler şöyle, Beyza kavakçı kanadına ABD'de kaldığı sürece ve Howard üniversitesi'nde okuduğu sürece eğitim masrafları sağlık sigortası giderleri geçim harcamaları ve birçok giderlerinin istanbul İBB ulaşım a.ş. tarafından karşılanacağı belirtilerek kefil olmuştur.

Geri