Afgan kaçağın katlettiği Ayşegül Aydın'ın babası Metin Aydın: "Hayallerim bitmiş benim"

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Delete
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Etiketler Etiketler
    afgan

Delete

Üye

Afgan kaçağın katlettiği Ayşegül Aydın'ın babası Metin Aydın: "Hayallerim bitmiş benim"​

Afgan kaçağın katlettiği Ayşegül Aydın'ın babası Metin Aydın, yaşananlara isyan etti. Aydın, "Hayallerim bitmiş benim. Çok zoruma gitti. Katil saçlarını boyamış, en marka tişörtleri giymiş. Adamı tosun gibi beslemişler, kilo almış orada adam. Bana izin verin atom bombası atayım, yakayım orayı" dedi.

İstanbul'da 23 Ağustos 2023 tarihinde Afgan kaçak tarafından katledilen Ayşegül Aydın'ın babası Metin Aydın, kızının ölümünün ardından büyük bir acı yaşıyor. Aydın, kızının katil zanlısının Türkiye'de rahat bir hayat yaşadığını belirterek, "Kızım öldü, katil adamın hayatı devam ediyor. Ben nasıl yaşayacağım? Benim kızım gitti, onun hayatı devam ediyor. Ben buna anlam veremiyorum. Bu adamın serbest bırakılması kabul edilemez" diye konuştu.

Aydın, kızını katleden Afgan kaçağın Türkiye'de kalmaması gerektiğini belirterek, "Bu adamın bir an önce sınır dışı edilmesini istiyorum. Bu adamın Türkiye'de kalmasına izin verilmemeli. Bu adamın burada kalmaya hakkı yok" dedi.

Aydın, kızının katil zanlısının en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini belirterek, "Bu adamın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Bu adamın cezasının en ağır olması gerekiyor. Bu adamın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Aydın'ın isyanı, Türkiye'de son dönemde yaşanan mülteci krizine ilişkin tartışmaları yeniden alevlendirdi. Aydın'ın sözleri, mülteci karşıtlarının tepkisini çekerken, bazı kesimler ise Aydın'a destek verdi.

Geri